Nofollow MetaXHTML [php][/php] آموزش نصب دزدگیر و سیستم صوتی - كاهش تعرفه واردات خودرو

آموزش نصب دزدگیر یادگیری نصب دزدگیر آموزش بستن دزدگیر

آموزش دزدگیر اتومبیل،آموزش نصب دزدگیر ماشین،آموزش دزدگیر خودرو

دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین،یادگیری نصب دزدگیر ماشین،دوره نصب دزدگیر خودرو،

 
آموزش نصب دزدگیر و سیستم صوتی
سیگنال سیستم تنها گزینه شما نیست اما بهترین انتخاب شماست
                                                        
درباره وبلاگ

آموزش نصب دزدگیر اتومبیل
آموزش نصب سیستم صوتی اتومبیل
آموزش نصب شیشه و آینه اتومبیل
آموزش نصب شیشه بالابر برقی
آموزش شیشه دودی ماشین
آموزش نصب دزدگیر اماکن
آموزش نصب دزدگیر ماشین
تلفن تماس 09123266866 از 10 تا 21
مدیر وبلاگ : غلامرضا محمدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Check Page Rank
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net
كاهش تعرفه واردات خودرو
رئیس كل گمرك ایران: تعرفه جدید خودروهای وارداتی طی چند روز آینده از سوی دولت اعلام می شود

TOYOTA LEXUS
در حالی که چندی پیش اخبار پراکنده ای درباره تغییر در تعرفه واردات خودرو منتشر شده بود، رئیس کل گمرک دیروز رسما از کاهش این تعرفه در روز های آینده خبرداد.
لطفا به ادامه مطلب توجه نمائید.
  
هم اکنون تعرفه خودروهای وارداتی به تناسب حجم موتور بین 45 تا 90 درصد است. یعنی هر قدر حجم موتور خودروها بالاتر باشد تعرفه واردات آن بیشتر است به عنوان مثال خودروهایی که حجم موتورشان زیر 1500 سی سی است کمترین تعرفه و خودروهایی که حجم موتورشان بالای 2000 سی سی باشد بیشترین تعرفه را برای ورود به کشور می پردازند.
همچنین براساس ضوابط موجود، خودروهای بالای 2500 سی سی نمی توانند وارد کشور شوند و ثبت سفارش آن با هر ارزی از جمله ارز متقاضی یا ارز آزاد هم ممنوع است . این خودروها که خودروهای آمریکایی جزو آن است، در اولویت 10 کالایی قرار گرفته اند که ورود کلیه کالاهای مشمول این اولویت به کشور ممنوع است.
این در حالی است که از حدود دو ماه پیش زمزمه هایی برای آزاد شدن واردات کالاهای این اولویت به گوش می رسد که هنوز تصمیم نهایی درمورد آن اتخاذ نشده است.
این گزارش می افزاید البته هیات وزیران قرار است برای واردات برخی خودروها مانند خودروهای برقی و هیبریدی تسهیلات ویژه ای از جمله تخفیف در تعرفه لحاظ کند.
به گزارش ایرنا، مسعود کرباسیان دیروز در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالاو ارز در جمع خبرنگاران افزود: موضوع کاهش تعرفه خودروهای وارداتی در دست بررسی است و طی چند روز آینده از سوی دولت اعلام می شود.
وی اظهار کرد: نرخ تعرفه های خودرو باید منطقی باشد که عمدتا با سیاست های تولید، تعیین می شود. وی درباره رقم تعرفه جدید واردات خودرو تصریح کرد: هنوز در این باره اختلاف نظر وجود دارد و طی روزهای آینده قطعی می شود.وی در مورد ورود خودروهای ناایمن به کشور نیز افزود: هیچ خودروی ناایمنی وارد کشور نمی شود و گمرک هنگام ورود، تمام استانداردها را لحاظ می کند. رئیس کل گمرک همچنین در مورد خودروهای گذر موقت گفت: طرح جمع آوری و به حداقل رساندن خودروهای گذر موقت اجرا می شود.وی تصریح کرد: البته اگر واردات خودرو روال قانونی داشته باشد، خودروهای گذر موقت کم می شود و دیگر لزومی به استفاده از پلاک گذر موقت نخواهیم داشت.
کرباسیان در مورد محدودیت کالاهای گروه 10 نیز گفت: وزارتخانه ها نظرات خود را در این زمینه با اولویت مثبت ارائه داده اند و این مساله اکنون در دستور کار دولت قرار دارد و ظرف یک هفته آینده دولت در این زمینه تصمیم گیری می کند.
وی در مورد ورود کالاهای قاچاق از طریق گمرک افزود: صاحبان کالاها برای ورود از گمرک باید مراحل مختلفی اعم از ثبت سفارش، گشایش اعتبار از سوی سیستم بانکی و تسویه حساب از سوی شرکت به بانک را طی کرده و مجوز استاندارد و تمام مدارک را به گمرک ارائه دهند و تمام این موارد از نظر کارشناسی بررسی و سپس کالاوارد عرضه می شود.
کرباسیان با بیان این که از طریق مبادی رسمی قاچاق صورت نمی گیرد، تصریح کرد: ممکن است افراد از طریق تقلب یا تخلف، کالایی را به صورت قاچاق وارد کشور کنند یا ممکن است ارزش کالاو نوع کالابه گونه ای اعلام شود که با ارزش و تعرفه واقعی آن تطابق نداشته باشد. وی با بیان این که گمرک وظیفه ارزیابی، بازبینی و رسیدگی به کالاها را به عهده دارد، افزود: سیستم از راه دور به این منظور راه اندازی شده و سیستم ارزیاب در سایت گمرک نیز قرار گرفته است.
رئیس گمرک در مورد تخلفات گسترده در گمرک و آخرین اطلاعات از پرونده گمرک در قوه قضاییه گفت: از پرونده های گذشته خبر ندارم، فقط یک مورد مربوط به گمرک بود که تعدادی کارمند و حق العمل کار با جعل فیش بانکی مرتکب تخلف شدند.
کرباسیان افزود: اگر کالایی خارج از مسیر گمرک وارد کشور شود، گمرک در این زمینه مسئولیتی به عهده ندارد.
وی همچنین با اشاره به ریشه وجود قاچاق کالاگفت: یکی از عوامل بروز قاچاق در کشور قیمت تمام شده است. به عنوان مثال، واردات یک گوشی موبایل به صورت رسمی حدود 8000 تومان، برنج 5800 تومان، پوشاک 8000 تومان، لوازم یدکی خودرو 6000 تومان، لوازم خانگی 6000 تومان و لاستیک 8000 تومان می شود. این به​آن معناست که کسی که ثبت سفارش می کند، باید پول استاندارد حمل و نقل و بنادر را بپردازد، اما قاچاقچی با دلار 3000 تومان اگر کالایی را وارد کند و 100 درصد ریسک را هم در نظر بگیرد، چیزی از دست نمی دهد و این موجب زحمت پلیس و دیگر دستگاه های مسئول می شود.

volkswagen sedan

وی با بیان این که مرزنشینان به دلیل بیکاری به قاچاق روی می آورند، افزود: عده ای از آنها حتی نمی خواهند کوله بر باشند، اما به دلیل این که در آن مناطق شغلی بجز کوله بری نیست، مجبورند به قاچاق کالارو بیاورند.
رئیس کل گمرک ایران با اعلام این که روزانه سه بخشنامه به گمرکات کشور ارسال می شود، افزود: باید برای تسهیل مقررات فکری کنیم و تعامل با دیگر دستگاه ها را جدی تر بگیریم. باید به کسی که قانونی کار می کند، کمک کرد و فضا را برایش باز کنیم؛ البته در همین رابطه باید هزینه تخلف را بالاببریم تا انگیزه انجام کارهای قانونی افزایش یابد.
کرباسیان با اشاره به اقدامات انجام شده در گمرک برای تسهیل ثبت سفارش و ترخیص کالااظهار کرد: هم اکنون سیستم هوشمند ترانزیت در حال انجام است و دوربین های پلاک خوان در گمرکات کشور نصب شده است.
وی ادامه داد: از این پس شرکت های حمل و نقل باید مانیفست بار را اعلام کنند و سیستم پیامکی به منظور ارائه اطلاعات بار، راننده و خودرو راه اندازی شده است و پلیس می تواند تنها با ارسال یک پیامک، استعلام های لازم را از گمرک انجام دهد، ضمن این که اظهار از راه دور برای ثبت سفارش نیز انجام شده است تا معطلی ها کاهش یابد.
وی با بیان این که گمرک استنادات را روی سایت قرار داده است، افزود: اگر پلیس به کالایی ظن قاچاق داشت، می تواند با مراجعه به سایت گمرک، ارزش کالارا دریافت کند که این امر موجب می شود رسیدگی به پرونده زمان کمتری را بگیرد.
کرباسیان بر لزوم استفاده از دستگاه های ایکس ری در گمرکات کشور اشاره کرد و افزود: یک کانتینر 40 فوتی را به صورت دستی یا چشمی نمی توان کنترل کرد و باید از دستگاه های پیشرفته مانند ایکس ری استفاده کنیم. تاکنون 40 کامیون بار قاچاق از سوی دستگاه های ایکس ری شناسایی و کشف شده است.
    
   
    روزنامه جام جم، شماره 3887 به تاریخ 25/10/92، صفحه 1 (صفحه اول)
درصورت استفاده از مطلب فوق لینک وبلاگ سیگنال سیستم
سیگنال سیستم
را هم در انتهای خبر درج کنید. باتشکر.

*******

آموزشگاه سیگنال سیستم

برگزار کننده دوره های

آموزش نصب دزدگیر اتومبیل

آموزش نصب دزدگیر اماکن

آموزش نصب سیستم صوتی اتومبیل

آموزش نصب دزدگیر موتورسیکلت

آموزش نصب دوربین مداربسته

نوع مطلب : اخبار اقتصادی، اخبار خودرو و صنعت حمل ونقل، 
برچسب ها : گمرک، تعرفه واردات خورو، خودروهای وارداتی، قاچاق کالاو ارز، ترخیص کالا، ریسک، لوازم خانگی،
لینک های مرتبط :


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات