Nofollow MetaXHTML [php][/php] آموزش نصب دزدگیر و سیستم صوتی - خداحافظی پارس خودرو با مگان؟

آموزش نصب دزدگیر یادگیری نصب دزدگیر آموزش بستن دزدگیر

آموزش دزدگیر اتومبیل،آموزش نصب دزدگیر ماشین،آموزش دزدگیر خودرو

دوره آموزش نصب دزدگیر ماشین،یادگیری نصب دزدگیر ماشین،دوره نصب دزدگیر خودرو،

 
آموزش نصب دزدگیر و سیستم صوتی
سیگنال سیستم تنها گزینه شما نیست اما بهترین انتخاب شماست
                                                        
درباره وبلاگ

آموزش نصب دزدگیر اتومبیل
آموزش نصب سیستم صوتی اتومبیل
آموزش نصب شیشه و آینه اتومبیل
آموزش نصب شیشه بالابر برقی
آموزش شیشه دودی ماشین
آموزش نصب دزدگیر اماکن
آموزش نصب دزدگیر ماشین
تلفن تماس 09123266866 از 10 تا 21
مدیر وبلاگ : غلامرضا محمدی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Check Page Rank
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

آیا پارس خودرو تولید مگان را متوقف خواهد نمود؟

meganehatchbackblack
    
درحالیکه آمارهای تولید نشان می دهد پارس خودرو تولید محصولی جدید از رنو را به نام «ساندرو» آغاز کرده است، خبر می رسد این شرکت گویا دیگر تمایلی به مونتاژ مگان (دیگر میهمان رنویی جاده مخصوص) ندارد. هر چند آمار چهار ماهه تولید از مونتاژ 19 دستگاه مگان حکایت داشت و از همین رو گمان می رفت این خودرو 102 میلیون تومانی دوباره به جمع جاده مخصوصی ها بازگشته است، اما به گفته منابع آگاه، پارس خودرو دیگر قصدی برای ادامه تولید مگان ندارد. لطفا به ادامه مطلب توجه نمائید.

     شاهد این ادعا، بی میلی پارس خودرو به ثبت سفارش قطعات منفصله مگان است، چه آنکه رنوپارس (تامین کننده قطعات محصولات رنو در ایران)، هیچ سفارش جدیدی بابت تامین و ارسال قطعات مگان، از این شرکت (پارس خودرو) دریافت نکرده است. این درحالیست که هم اکنون یک پک بزرگ شامل قطعات منفصله هزار و پانصد دستگاه مگان، در ترکیه قرار دارد و درصورت تمایل پارس خودرو، راهی خطوط تولید این شرکت خواهد شد؛ با این حال پارس خودرویی ها که همواره به واسطه رنوپارس، قطعات مگان را تامین می کردند، ظاهرا دیگر قصد این کار را نداشته و به نوعی قید مگان را زده اند.

    مگان

     سابقه حضور مگان در ایران
    مگان اما در شرایطی این روزها دیگر خواهانی در جاده مخصوص ندارد که هشت سال پیش نیز بر سر آمدن و نیامدنش به ایران، دعوا بود. طی سال 85 و در شرایطی که دولت نهم تازه سکان هدایت کشور را به دست گرفته بود، خودروسازان داخلی به دنبال اجرای پروژه پلت فرم مشترک X90 بودند، پروژه ای که قرارداد آن با رنوی فرانسه منعقد و تندر-90 نیز اولین محصول آن به شمار می رفت. با این حال، دولت وقت که پروژه پلت فرم مشترک X90 را بر خلاف مصالح کشور می دانست و از آن سو سنگ اندازی های گاه بی دلیلی نیز از طرف نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی بر سر راه این پروژه انجام می شد، اجرای پروژه موردنظر به تاخیر افتاد و تولید تندر-90 در موعد مقرر آغاز نشد. از آنجا که مگان نیز محصول رنو به حساب می آمد و همزمان با تندر-90 قرارداد مونتاژ آن در پارس خودرو بسته شده بود، دولت و مجلس همان طور که اجازه تولید تندر را در موعد مقرر آن ندادند، مونتاژ مگان را نیز به تاخیر انداختند و از همین رو این دو پروژه مدت ها بعد به خطوط تولید خودروسازان کشور راه یافتند. اتفاقا آن زمان نیز قطعات منفصله مگان، تامین و حتی به گمرک کشور نیز رسیده بودند، اما وزارت صنایع وقت اجازه ترخیص قطعات این خودرو را نداد تا مگان در کنار تندر-90، معلق بماند. در نهایت نیز حدود دو سال طول کشید تا تندر و مگان مجوز تولید بگیرند، مجوزی که البته بسیار دیر صادر شد؛ یعنی زمانی که نرخ یورو دو برابر شده بود و دیگر امکان تولید این دو محصول با قیمت های پیش بینی شده وجود نداشت. در واقع بزرگ ترین لطمه ای که آن زمان به تندر-90 و مگان زده شد، آغاز دیرهنگام تولید و مونتاژ آنها بود، زیرا این اتفاق اجازه نداد «تولید محصولات با کیفیت و در عین حال دارای قیمت مناسب»، به عنوان یکی از بزرگ ترین اهداف مشارکت خودروسازان ایرانی با رنو، محقق شود. هرچه بود، مونتاژ مگان در ایران پس از کلی کش و قوس و تاخیر، شروع شد و هرچند این محصول آن اوایل قیمتی حدود 35 میلیون تومان داشت، اما رفته رفته گران شد تا در بازار به محصولی لوکس تبدیل شود.

مگان هاچ بک نقره ای

یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت تدریجی مگان تا قبل از افزایش شدید نرخ ارز و تعلیق فعالیت های
رنو در ایران، نوسان رابطه پارس خودرو و رنویی ها بود، چه آنکه گاهی به دلایلی از جمله «مسائل مالی»، تامین قطعات نیز به مشکل برمی خورد و در نتیجه تولید نیز کاهش می یافت؛ تاثیر این «کاهش» نیز در بازار خودرو چیزی نبود جز افزایش قیمت مگان، چه آنکه این میهمان فرانسوی به تدریج از مرزهای 40 میلیون و 50 میلیون و 60 میلیون و حتی 70 میلیون تومان نیز عبور کرد و برای بسیاری از مشتریان، غیر قابل دسترس شد. این اما پایان ماجرای مگان در جاده مخصوص نبود، چه آنکه این میهمان فرانسوی در توفان دو اتفاق مهم دیگر نیز گیر افتاد تا با سرعتی بیشتر، جاده قیمت را طی کند. اولین اتفاق، رشد شدید نرخ ارز بود که سبب شد قیمت قطعات مگان رشد کرده و در نتیجه هزینه تولید آن افزایش شدیدی را تجربه کند. حالادیگر مگان را با قیمت 70 میلیون تومان هم نمی شد در بازار خرید و هر کس می توانست تنها یک دستگاه آن را از نمایندگی های پارس خودرو بخرد، با فروش آن در بازار، یک شبه چند میلیون تومان کاسب می شد. در نهایت نیز وقتی رنو به دلیل اعمال تحریم مستقیم ایالات متحده آمریکا علیه خودروسازی ایران، فعالیت هایش را در جاده مخصوص به حالت تعلیق درآورد، مگان بیشتر و بیشتر گران شد و قیمت آن از مرز 90 میلیون تومان نیز گذشت. از پس این اتفاق، اختلاف قیمت کارخانه و بازار مگان نیز بالاو بالاتر رفت و به بیش از 15 میلیون تومان رسید و این به آن معنی بود که «میهمان فرانسوی» حالادیگر حکم طلارا در بازار خودرو داشت و البته کمتر کسی دستش به آن می رسید. با وجود آنکه گمان می رفت سرکشی های مگان پایان یافته، اما این خودرو همچنان در جاده قیمت پیش می رفت و کسی هم نمی توانست مانع آن شود و دلیل این موضوع نیز توقف تولیدش از ابتدای امسال بود.

مگان هاچ بک

    طبق آمارهای موجود، مگان در سه ماه نخست امسال حتی یک دستگاه هم تولید نداشت، اما در تیر ماه 19 دستگاه از آن مونتاژ شد، آن هم در شرایطی که حالاقیمت مگان به بیش از 100 میلیون تومان رسیده است. تولید همین 19 دستگاه اگرچه امید مشتریان مگان را برای تداوم تولید این خودرو در جاده مخصوص زنده کرد، اما وقتی
پارس خودرویی ها تمایلی به واردات قطعات مگان ندارند، این معنایی جز بی میلی سومین خودروساز بزرگ کشور به ادامه میزبانی از این میهمان فرانسوی ندارد؛ هر چند دلیل این «بی میلی» مشخص نیست، اما شاید «به صرفه نبودن تولید» یکی از دلایل پارس خودرو برای دیپورت مگان از ایران باشد. آن طور که پارس خودرویی ها عنوان می کنند، هزینه تولید مگان با توجه به نرخ بالای ارز و سایر مسائل، رشد شدیدی یافته و قیمت تمام شده آن بسیار بالااز آب درمی آید و با این شرایط، طبعا بسیاری از مشتریان مگان دیگر قدرت خرید آن را ندارند. مگان با وجود آنکه خودرو با کیفیتی به شمار می رود و مردم نیز از آن راضی هستند، اما شاید برای خیلی ها قابل هضم نباشد که بیش از یکصد میلیون تومان برای خریدش هزینه کنند و با این حساب، طبیعی است که مگان بخش قابل توجهی از مشتریانش را از دست بدهد. با این اوصاف، شاید پارس خودرویی ها نیز در حساب و کتاب خود به این نتیجه رسیده اند که مگان را از سبد محصولات خود کنار گذاشته و جا را برای خودروهای ارزان تری مانند «ساندرو» باز کنند.       

 روزنامه دنیای اقتصاد، شماره 3283 به تاریخ 8/6/93، صفحه 16 (خودرو) 
درصورت استفاده از مطلب فوق لینک وبلاگ سیگنال سیستم
سیگنال سیستم
را هم در انتهای خبر درج کنید. باتشکر.

*******

آموزشگاه سیگنال سیستم

برگزار کننده دوره های

آموزش نصب دزدگیر اتومبیل

آموزش نصب دزدگیر اماکن

آموزش نصب سیستم صوتی اتومبیل

آموزش نصب دزدگیر موتورسیکلت

آموزش نصب دوربین مداربسته
نوع مطلب : اخبار اقتصادی، اخبار خودرو و صنعت حمل ونقل، 
برچسب ها : مگان، پارس خودرو، رنو، ساندرو، تندر 90، X90، رنوپارس،
لینک های مرتبط :


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات